Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 Niedziela Zwykła, 3.07.2022r.

 

1. Serdecznie witamy Gości przebywających na wakacjach i urlopach. Życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

2. W lipcu i w sierpniu Msze Św. w niedziele będą tylko w górnym kościele. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.30., będzie zaś dodatkowa Msza Święta o godz. 19.15. /zamiast o godz. 20.00. – jak to było w poprzednich latach/.

3. Biuro parafialne podczas wakacji czynne od poniedziałku do czwartku tylko w godz. 16.00. – 17.30.

4. Spowiedzi słuchamy codziennie 15 minut przed każdą Mszą Świętą.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

6. W czwartek o godz. 17.00. zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, a z racji pierwszego czwartku miesiąca adoracja będzie także po wieczornej Mszy Świętej do godz. 20.30.

7. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Mszę Świętą w poniedziałek o godz. 18.00., a Apostolat Duchowej Adopcji w piątek o godz. 18.00.

8. Gdańskie Archidiecezjalne Kolegium Teologiczne zaprasza na dwuletnie studium podyplomowe z teologii. Oferta jest skierowana do osób z przygotowaniem pedagogicznym, co daje w przyszłości możliwość podjęcia pracy katechety w szkołach. Bliższych informacji udzieli ks. proboszcz po Mszach Świętych w zakrystii.

9. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę. Dziękujemy też za ofiary przekazywane na konto parafii. Za tydzień, z racji drugiej niedzieli miesiąca, taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne i gospodarcze.

10. Zgodnie z zapowiedzią dziś przy wyjściu z kościoła organizujemy zbiórkę do puszek na remont Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie. Metropolita Gdański dziękuje wszystkim ofiarodawcom za okazaną pomoc.

11. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian:

+ Wanda Ossowska z ul. Pilotów /l. 78/
+ Janusz Skowroński z ul. Bajana /l. 87/
+ Helena Dąbrowska-Krug z ul. Startowej /l. 89/
+ Helena Kira z ul. Pilotów /l. 81/

Dobry Jezu….

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
Parafianom, Gościom i Przyjaciołom Parafii, zarówno wypoczywającym jak też pracującym, życzymy błogosławionego nowego tygodnia