Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela adwentu, 27.11.2022r.

1. List Metropolity Gdańskiego z okazji rozpoczynającego się Adwentu.

2. Zapraszamy na Roraty, które będziemy odprawiać codziennie o godz. 6.30. z wyjątkiem niedziel i uroczystości. Dzieci prosimy o przygotowanie lampionów.

3. Dziękujemy s. Emilii za tegoroczną adwentową dekorację.

4. Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać od 3. Niedzieli Adwentu.

5. Okazja do spowiedzi w naszym kościele jest codziennie 15 minut przed każdą Mszą Św.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00. zapraszamy na cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu. Z racji pierwszego czwartku miesiąca Adoracja będzie też po wieczornej Mszy Świętej do godz. 20.30.

7. W pierwszy piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17.30.

8. W sobotę przed południem odwiedzimy chorych, a o godz. 17.00. zapraszamy na Różaniec fatimski, który poprowadzi 1. Róża Żywego Różańca.

9. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 9.00., wymiana tajemnic różańcowych dla Żywego Różańca.

10. Od pierwszej niedzieli grudnia rozpoczniemy modlitwę za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach.

11. Od wtorku o godz. 17.30. zapraszamy do górnego kościoła na nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

12. Zachęcamy do zakupu świec Caritasu w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Ofiara za małą świecę wynosi 10 PLN, za dużą 20 PLN. Dziękujemy p. Katechetce i Siostrom Katechetkom oraz dzieciom ze Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej nr 92 za zaangażowanie w tegoroczną akcję Caritasu.

13. Za tydzień poświęcimy opłatki wigilijne. W tym roku panowie z „Semper Fidelis” nie będą przynosić opłatków do mieszkań. Od następnej niedzieli poświęcone opłatki będzie można otrzymać w kościele.

14. Jak co roku, organizujemy świąteczną pomoc dla potrzebujących parafian. Przed figurą Matki Bożej i św. Kazimierza ustawiliśmy skarbony, do których przez cały Adwent można składać ofiary na zakup żywności i środków czystości. Przed świętami przekażemy je osobom potrzebującym.

15. W styczniu odwiedzimy naszych parafian w ramach wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą.. Od przyszłej niedzieli będzie można wyrazić chęć przyjęcia kolędy poprzez wypełnienie specjalnego formularza. Szczegóły podamy za tydzień.

16. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę, a także za ofiary przekazywane na konto parafii.

17. Co roku, w 2. Niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Ofiary składane do puszek będą przeznaczona na ten cel.

18. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz naszych parafian:

+ Eugenia Skorupa z ul. Bajana /l. 80/
+ Henryk Tokarski z ul. Startowej /l. 94/

Dobry Jezu….

 

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i radosnego przeżywania Adwentu.