Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 Niedziela Wielkiego Postu, 26.03.2023.

1. List Metropolity Gdańskiego na temat Marszu wdzięczności za św. Jana Pawła II.

Fullscreen Mode

2. Za tydzień, w Niedzielę Męki Pańskiej /zwaną Niedzielą Palmową/, podczas każdej Mszy Św. poświęcimy palmy na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

3. Poniedziałek piątego tygodnia Wielkiego Postu jest dla naszej parafii dniem adoracji w ramach wieczystej adoracji w archidiecezji gdańskiej. Zapraszamy więc jutro od godz. 9.00. aż do wieczornej Mszy Św. Adoracja odbywa się w ciszy. O godz. 15.00. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Przed południem odwiedzimy chorych parafian.
W biurze parafialnym i w zakrystii można zgłaszać chorych, którzy proszą o spowiedź i Komunię Świętą z racji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

5. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek po Mszy Świętej o godz. 8.30. Po wieczornej Mszy Św. droga krzyżowa ulicami osiedla – rozpoczęcie przy krzyżu misyjnym, zakończenie przy kapliczce. Dzieci zapraszamy na drogę krzyżową o godz. 17.00.

6. Dziś o godz. 17.00. zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w dni powszednie o godz. 7.00. na wspólne odmawianie jutrzni brewiarzowej.

7. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00. na Różaniec Fatimski, a za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, na Mszę Świętą o godz. 9.00. Po Mszy Świętej wymiana tajemnic różańcowych. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitewną grupę, która liczy w naszej parafii 225 osób. Osoby zainteresowane zapraszamy w najbliższą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 9.00. Zaproszenie kierujemy zarówno do kobiet jak i do mężczyzn.

8. Do skarbon przy figurach Matki Bożej i św. Kazimierza można składać jałmużnę wielkopostną dla potrzebujących parafian. „Bóg zapłać” za okazane miłosierdzie.

9. Okazja do spowiedzi jest w naszym kościele codziennie 15 minut przed każdą Mszą Świętą.

10. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę oraz za ofiary przekazywane na konto parafii.

11. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz zmarłą parafiankę:

+ Halina Gajda z ul. Bajana /l. 88/

Dobry Jezu…