Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 10. Niedziela Zwykła 09.06.2024.

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30.

2. W czwartek, 13 czerwca, po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

3. Okazja do spowiedzi jest w naszym kościele codziennie 15 minut przed każdą Mszą Świętą.

4. 12 czerwca przypada 37 rocz. pobytu św. Jana Pawła II na Zaspie. Uroczystości upamiętniające tę pielgrzymkę odbywają się dziś w parafii Opatrzności Bożej.

5. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne i gospodarcze. W tym miesiącu będą one przeznaczone na pokrycie kosztów zakupu i montażu nagłośnienia zewnętrznego od strony ul. Pilotów 5 i 6, wykorzystywanego podczas procesji. „Bóg zapłać też za ofiary przekazywane na konto parafii.

6. W następną niedzielę (16 czerwca) w Gdańsku odbędzie się XII Marsz dla życia i rodziny połączony z III Festiwalem dla życia. Wydarzenie ma na celu radosne zamanifestowanie chrześcijańskiego przywiązania do wartości życia ludzkiego od poczęcia oraz rodziny, której fundamentem jest małżeństwo mężczyzny i kobiety. Marsz rozpocznie się przed Kaplicą Królewską o godz. 15.00., a zakończy o godz. 16.00. na Placu Zebrań Ludowych. Tam odbędzie się Festiwal Życia, który potrwa do godz. 22.00 Szczegóły na plakatach. Zapraszamy całe rodziny oraz członków wspólnot parafialnych.

7. W najbliższym czasie nastąpią zmiany personalne w naszej parafii. Z dniem 25 sierpnia ks. Grzegorz przechodzi do parafii w Kosakowie. Dziękujemy ks. Grzegorzowi za duszpasterską pracę i troskę przez 12 lat posługi w tej parafii. Księdza Grzegorza zastąpi ks. Artur Suska, dotychczasowy wikariusz w Pierwoszynie. Natomiast nieco wcześniej, bo z dniem 1 lipca nastąpi zmiana proboszcza w naszej parafii. Nowym proboszczem będzie ks. Jan Uchwat, obecny proboszcz zaś obejmie parafię Matki Bożej Różańcowej w Koźlinach k. Tczewa.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych zmarłych parafian:
+ Krystyna Arent z ul. Pilotów /l. 76/
+ Joanna Szymańska z ul. Skarżyńskiego /l. 73/
+ Krystyna Bieschke z ul. Dywizjonu /l. 77/

Dobry Jezu….

 

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.