Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024.

1. W poniedziałek, 4 marca, będziemy obchodzić nasz parafialny odpust ku czci            św. Kazimierza i zarazem 40 rocz. utworzenia naszej parafii. Uroczysta Msza Święta          pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy będzie o godz. 18.00.          Na tę uroczystość zaprosiliśmy wszystkich poprzednich księży proboszczów naszej parafii.

2. Świętowanie 40 rocz. utworzenia naszej parafii rozpoczniemy już w niedzielę, 3 marca. Kazania na wszystkich Mszach Świętych będzie głosił pochodzący z naszej parafii ks. Piotr Weigelt, wicedyrektor Caritras.

3. Z okazji 40 rocznicy powstania parafii została przygotowana pamiątkowa publikacja przedstawiająca krótką historię budowy kościoła połączoną z niepublikowanymi jeszcze zdjęciami wnętrza naszego kościoła. Publikacja będzie dostępna od przyszłej niedzieli.

4. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 9.00. i 18.30., Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00.

5. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

6. W dni powszednie Wielkiego Postu o godz. 7.00. zapraszamy na jutrznię brewiarzową.

7. Za 2 tygodnie, 10 marca, rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne.

8. Okazja do spowiedzi jest w naszym kościele codziennie 15 minut przed każdą Mszą Św.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

10. W pierwszą sobotę o godz. 8.00. zapraszamy na Różaniec Wynagradzający, który poprowadzi wspólnota Żywego Różańca.

11. W sobotę przed południem odwiedzimy chorych parafian.

12. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 9.00. wymiana tajemnic różańcowych dla Żywego Różańca. Spotkanie Dziecięcej Róży Różańcowej        i wymiana tajemnic także za tydzień, w dolnym kościele, po Mszy Świętej o godz. 12.00.

13. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę oraz za ofiary przekazywane na konto parafii. Dziś w całej Polsce odbywa się coroczna zbiórka do puszek na rzecz Dzieła Pomocy Misjonarzom „Ad Gentes”. Dziękujemy za składane ofiary.

14. W tym tygodniu pożegnaliśmy:
+ Wojciech Pera z ul. Startowej /l. 75/

Dobry Jezu…